Конспект уроку з Української мови.

 

УРОК РОЗВИТКУ ЗВЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. 3 клас

ТЕМА: Листи. Схема написання листа.

Мета:  ознайомити учнів зі зразком ділового мовлення; вчити складати листи, письмові привітання; закріплювати навички вживання звертань; розвивати культуру усного і писемного мовлення.

Обладнання: відеоролик про професію листоноші; великий конверт,  макет мікрофона.

                                                    ХІД УРОКУ:

І.Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.    Загадка

Крил не маю, та літаю

І в міста і в села

Несемо до вас ми діти

Звістки щирі і привіти.  (ЛИСТ)

-         Що допомогло відгадати загадку?

-         Чи доводилось вам отримувати листи? Чи писали ви листи і кому?

-         Як ви гадаєте хто розносить листи?

2.     Пропоную подивитися відеоролик про професію листоноші.

Гра «Мікрофон»

-         Що цікавого ви дізналися про професію листоноші?

(той у кого мікрофон відповідає)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

-         Сьогодні ми будемо вчитися писати листи, привітання своїм рідним, друзям.

-         Для того щоб привітати рідних зі святом, не потрібно писати лист, достатньо надіслати письмове привітання.

IV. Робота з мовним матеріалом.

1.     Ознайомлення зі схемою написання листа.

Лист - це написаний або надрукований текст, який надсилається певній особі, групі осіб.

 

2.     Будова листа

Зачин – Привітання. Звертання до того, кому адресовано лист.

 

Основна частина – Зміст листа (запитання до того, кому пишуть лист; повідомлення про новини).

 

3.Кінцівка – Повторні вітання. Прощання. Дата. Підпис.

3.     Ознайомлення із конвертом.

Конверт – паперовий пакет, який зберігає таємницю послання.

 

Адреса – напис на конверті, паку тру, що вказують на місце призначення та одержувача.

 

Індекс – цифрове умовне позначення міста, села.

 

Адресант – той, хто посилає лист.

Адресат – одержувач листа.

4.     Демонстрація конверта із вказаною адресою.

 


5.     Цікаво знати.

Писати – листи виникло давно. Листи писали на дереві, камені, папірусі, глиняних дощечках. А зараз люди пишуть по іншому?

-         Сьогодні ми навчимося, як правильно писати лист?

-         Що потрібно пам’ятати при написанні листа.

1)    Дотримуватись мовленнєвого етикету ( ввічливі слова, шанобливі форми: Ви, Вас, які пишуться з великої букви);

2)    У кінці також потрібно ввічливо звернутися з проханням ( подякувати).

3)    У листі використовують слова – звертання, слова – привітання, слова, що виражають прохання, вдячність.

6.     Опрацювання зразка написання листа.  

                                          Дорогий Святий Миколай!

Я дуже радий,Ви прочитаєте мій лист. Протягом всього року я був слухняним, допомагав мамі прибирати в будинку, складав свої іграшки, старанно вчився. Я знаю, що Ви добрий чарівник, тому хочу попросити Вас виконати моє заповітне бажання. Я дуже хочу новий телефон. Святий Миколай! Виконай, будь ласка, моє бажання, а я обіцяю бути слухняним цілий рік.

20. 11 2019р.                                                              учень 3 класу

                                                                              Гординський Денис


 


7.     Руханка.

8.  Самостійне написання листа учнями до свого друга у якому ви вітаєте його з Новим роком та Різдвом Христовим.

9.     .Ознайомлення із структурою привітання.

Привітання звертання вітання з подією → побажання → дата, підпис

11.                      Самостійна робота. (учні складають лист – привітання)

11                        Презентація листів.

12                       Гра «Пограємо в пошту»

Підписування конвертів за зразком, поданим учителем на дошці.

-         Доцільно нагадати учням, що адреса відправника  пишеться вгорі у лівому кутку конверта, адреса одержувача – внизу у правому кутку конверта.

V. Підсумок уроку.

- Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

- Чому потрібно вміти писати листи?

- Коли ми пишемо привітання?

- Чому потрібно вміти правильно підписати конверт?

- Що в сьогоденні замінили листи? (СМС)

Немає коментарів:

Дописати коментар