ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 3КЛАС.
ТЕМА: Не роби іншому того, чого сам не любиш. І.Я.Франко «Лисичка і Журавель»
МЕТА:поглибити знання учнів про
творчість І.Франка; вчити учнів виділяти головних героїв казки, давати їм
характеристику; правильно оцінювати поведінку персонажів; формувати навички
правильного та свідомого читання мовчки і вголос; виховувати чуйність,
доброзичливість, гостинність, порядність.
Обладнання:ілюстрації лисички і журавля,
схема до методу «Фішбоун», портрет І.Я.Франка.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент.
Раз, два, три, чотири, п’ять
Дружно будем працювати.
Ми урок розпочинаєм
І за парти всі сідаєм.
ІІ. Мовленнєва розминка. Скоромовки (вивчені раніше)
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
1.
Повідомлення
теми і мети уроку.
-
Сьогодні ми
ознайомимося з українською казкою, автор якої є І.Я.Франко.
2.
Опрацювання
статті про І.Я.Франка.
І. Франко
народився в селі Нагуєвичі Львівської області 27 серпня 1856р. в родині коваля
Якова і Марії Кульчицької. Батько рано помер, але встиг віддати його до
початкової школи. Дядько Іван навчив його читати й писати українською. Потім
Іван вчився в Дрогобицькій школі. У 1867р. він вступив до Дрогобицької
гімназії. Там він багато читав і почав писати вірші. Перший
вірш Франка мав назву «На Великдень» 1871р. і був присвячений батькові. Скінчивши гімназію він
вступив до Львівського
університету. 28 травня 1916р. І.Я.Франко помер. Його поховано у Львові.
3. Спробуйте
відгадати героїв казки. Хто це?
В темнім лісі проживає. Прохолоди чиста просинь-
Довгий хвіст пухнастий має. На
поріг ступає осінь.
Їй на місці не сидиться. Вдаль від рідної землі
Як зовуть її?...(Лисиця) Відлітають….(Журавлі)
Демонстрація ілюстрації головних героїв.
Опрацювання
казки І.Я.Франка «Лисичка і Журавель».
1.
Виразне
читання казки вчителем.
2.
Словникова робота.
( З’єднайте слова лівого стовпчика із їхнім тлумаченням із
правого стовпчика)
Призволяйся* *залишатися ні з чим;
Облизня спіймавши* * дала за рік, не робити обіцянку;
Зареклася* * потоваришували;
Заприятелювали* * пригощайся, їж.
3. Руханка.
4.
Читання учнями
казки «ланцюжком».
Голова риби – Тема. Лисичка і Журавель.
Верхні кістки - Основні скупість
які вели до проблеми. щирість
Що підтверджують наявність приготування їжі
поставлене запитання, Не роби того чого сам не
любиш.
висновок,узагальнення.
6.
Презентація
роботи.
7.
Театралізація
казки «Лисичка і Журавель»
Робота в групах.
1 група : « Лисичка прийшла до Журавля»
2 група:
«Журавель прийшов до Лисички»
VІ. Підсумок уроку.
-
Чого навчає ця
казка?
-
Чого не слід
робити у повсякденному житті?
VІІ. Домашнє завдання.
Складіть свою кінцівку казки, щоб
вона закінчилася позитивно.


Немає коментарів:
Дописати коментар